Πρόσκληση σχολικών μονάδων Β/θμιας Εκπαίδευσης Π.Ε. Φθιώτιδας σε εκδήλωση με θέμα «Η Επιτυχία του Ευ Αγωνίζεσθαι»

Ο Φιλανθρωπικός Σύλλογος «Συν Στον άνθρωπο» σε συνεργασία με την Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Στερεάς Ελλάδας διοργανώνουν εκδήλωση με θέμα «Η Επιτυχία του Ευ Αγωνίζεσθαι», την Τετάρτη 24 Μαΐου 2023 και ώρα 19:00 στην αίθουσα του Πολιτιστικού Κέντρου Δήμου Λαμιέων.
Η εκδήλωση απευθύνεται τόσο στους μαθητές που θα διαγωνιστούν φέτος στις Πανελλήνιες Εξετάσεις, στους γονείς τους και στους καθηγητές τους, όσο και σε όλους τους μαθητές που αντιμετωπίζουν το άγχος των εξετάσεων.
Παρακαλούνται οι Διευθυντές/ντριες των σχολικών μονάδων να κοινοποιήσουν τη παρούσα πρόσκληση σε όλους τους εκπαιδευτικούς, τους μαθητές και τους γονείς και κηδεμόνες αυτών προκειμένου να ενημερωθούν και να συμμετέχουν στην εκδήλωση.
Επισυνάπτεται η αφίσα, η πρόσκληση και το πρόγραμμα της εκδήλωσης.