Σας ενημερώνουμε ότι από 12/5/2014 έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Υπ. Παιδείας www.minedu.gov.gr/exams οι «Οδηγίες για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση Ελλήνων του εξωτερικού και τέκνων Ελλήνων υπαλλήλων που υπηρετούν στο εξωτερικό για το έτος 2014» και οι «Οδηγίες για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση της Ελλάδας των Αλλοδαπών-Αλλογενών και αποφοίτων λυκείων ή αντίστοιχων σχολείων κρατών-μελών της Ε.Ε μη ελληνικής καταγωγής για το έτος 2014» και παρακαλούμε για την ενημέρωση των ενδιαφερόμενων.
Σας επισημαίνουμε ότι στην ιστοσελίδα μας με νεότερη ανακοίνωση θα γνωστοποιηθεί ο χρόνος υποβολής των αιτήσεων συμμετοχής/μηχανογραφικών δελτίων και των υπεύθυνων δηλώσεων των υποψηφίων των ανωτέρω κατηγοριών.
Για κάθε απορία ή διευκρίνιση μπορείτε να επικοινωνείτε στα τηλέφωνα του Υπουργείου: 2103442101, 2103442688, 2103442651.
ypepth_new