1ο Παμφθιωτικό Ποδοσφαιρικό Τουρνουά για το “Χαμόγελο του παιδιού” – 17 & 18 Μαΐου

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ,
ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
—–
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Λαμία, 17-5-2018
Τα παιδιά παίζουν ποδόσφαιρο και μοιράζουν χαμόγελα. Με πολύ μεγάλη συμμετοχή και πολλά ΧΑΜΟΓΕΛΑ ξεκίνησε το 1ο Παμφθιωτικό Ποδοσφαιρικό Τουρνουά με παράλληλες δράσεις, αφιερωμένο στο «Χαμόγελο του Παιδιού», το οποίο διοργανώνεται το διήμερο 17 και 18 Μαΐου 2018 στο ΔΑΚ Λαμίας.
Οι μαθητές 34 Δημοτικών Σχολείων της Α/θμιας Εκπ/σης Φθιώτιδας την πρώτη μέρα του διήμερου φεστιβάλ άνοιξαν μια μεγάλη αγκαλιά αγάπης και προσφοράς για όλα τα παιδιά που το έχουν ανάγκη. Μαζί με τους εξαιρετικούς ανθρώπους και εθελοντές από το Χαμόγελο του Παιδιού, πολλούς φορείς και υπηρεσίες της Περιφερειακής Ενότητας Φθιώτιδας δίνουν και παίρνουν μαθήματα ζωής.
Τους ευχόμαστε καλή επιτυχία!