ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΠΛΗΜΜΥΡΟΠΑΘΩΝ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΩΝ Ν. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ ΛΟΥΤΡΩΝ ΥΠΑΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΞΙΑΤΩΝ.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΛΟΥΤΡΩΝ ΥΠΑΤΗΣ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΜΕΞΙΑΤΩΝ

Με μια μικρή συνδρομή στα δύσκολα που αντιμετωπίζουν τα νηπιαγωγεία του Νομού Καρδίτσας μετά την επέλαση της κακοκαιρίας DANIEL, προχώρησαν τα νηπιαγωγεία Λουτρών Υπάτης και Μεξιατών. Συγκεκριμένα και ύστερα από συνεννόηση με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Καρδίτσας συγκέντρωσαν και απέστειλαν υλικά για να διατεθούν στα πλημμυροπαθή νηπιαγωγεία του νομού. Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στους γονείς για την ευαισθησία και ενσυναίσθησή τους απέναντι στους ανθρώπους και ιδιαίτερα τους μικρούς μαθητές μιας εκ των περιοχών που επλήγησαν από την κακοκαιρία. 3 κούτες με πλαστελίνες, χαρτιά Α4, νερομπογιές, κόλλες, μαρκαδόρους, ξυλομπογιές, μολύβια, ξύστρες, γόμες, παραμύθια, επιτραπέζια και ό,τι άλλο μπορούν να χρησιμοποιήσουν άμεσα οι μικροί μαθητές, συγκεντρώθηκαν και πήραν το δρόμο τους για τα νηπιαγωγεία της Καρδίτσας που τα χρειάζονται.

Ευχαριστούμε πολύ για την ανταπόκριση στο κάλεσμά μας!

Δαμαστιώτη Λίνα, Προϊσταμένη Ν/Γ Λουτρών Υπάτης

Βασιλοπούλου Σοφία, Προϊσταμένη Ν/Γ Μεξιατών.