Συλλυπητήριο μήνυμα για την απώλεια του μικρού Βασίλη, μαθητή της Γ’ Δημοτικού

Η Περιφερειακή Διευθύντρια Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Στερεάς Ελλάδας Ελένη Μπενιάτα και όλη η εκπαιδευτική κοινότητα, εκφράζουν τα θερμά τους συλλυπητήρια στην οικογένεια του Βασίλη, μαθητή της  Γ’ τάξης του 23ου Δημοτικού Σχολείου Λαμίας, που έφυγε τόσο πρόωρα και αναπάντεχα από τη ζωή. Το περιστατικό αυτό προκαλεί σε όλους μας αισθήματα οδύνης και συγκίνησης, που δεν μπορούν να εκφραστούν με λόγια, ειδικά όταν αυτά προσπαθούν να περιγράψουν την απώλεια ενός παιδιού μόλις 8 ετών.
Σύσσωμη όλη η εκπαιδευτική κοινότητα, εκπαιδευτικοί, μαθητές και γονείς, εκφράζουν την αμέριστη συμπαράστασή τους, συμμετέχουν στο πένθος και εύχονται κουράγιο και δύναμη στην οικογένεια και στους οικείους του μικρού Βασίλη.