Επιμορφωτικό σεμινάριο για τους εκπαιδευτικούς που υπηρετούν στα Δημοτικά Σχολεία της 5ης Περιφέρειας Δημοτικής Εκπαίδευσης Ν. Εύβοιας

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ
Ο Σχολικός Σύμβουλος 5ης Περιφέρειας Δημοτικής Εκπαίδευσης Ν. Εύβοιας κ.Παντιώρας Γαβριήλ διοργανώνει επιμορφωτικό σεμινάριο για τους εκπαιδευτικούς, που υπηρετούν στα Δημοτικά Σχολεία της περιφέρειάς του, την Τετάρτη 18 Ιουνίου 2014 και από ώρα 08.30΄ έως 14.00΄. Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί σε αίθουσα του 1ου Δημοτικού Σχολείου Καρύστου.
Το θέμα του σεμιναρίου είναι: « Η καινοτομία στη σχολική τάξη ».
Το πρόγραμμα του σεμιναρίου έχει ως εξής:
1. «Δομικά στοιχεία καλής διδασκαλίας»
Παντιώρας Γαβριήλ, Σχολικός Σύμβουλος 5ης Περιφέρειας Δημοτικής Εκπαίδευσης Ν. Εύβοιας.
2. «Φύτευση αρωματικών φυτών: διαθεματική προσέγγιση με τη μέθοδο Project».
Αναγνώστου Βάια, Δημοτικό Σχολείο Αργυρού.
3. Θεατρική παράσταση «Ο Μορμόλης»
Πλακιά Ηρώ ? Τζαβάρα Μάρθα ? Κυπρίδου Χριστίνα, 1ο Δημοτικό Σχολείο Καρύστου. Συνεργασία εκπ/κών Μουσικής, Εικαστικών και Θεατρολογίας.
4. «Διαδρομές στη φύση. Ορειβατικά μονοπάτια»
Πανταζής Γεώργιος, 1ο Δημοτικό Σχολείο Καρύστου.
5. «Μύθοι και παραδοσιακά παραμύθια απ΄ όλη την Ευρώπη μέσα από το ευρωπαϊκό πρόγραμμα eTwinning»
Σαββοπούλου Μαρία, Δημοτικό Σχολείο Καλλιανών.
6. «Κατασκευή ιστοσελίδας Δημοτικού Σχολείου Κοσκίνων»
Φιλιππάτου Ιωάννα, Δημοτικό Σχολείο Κοσκίνων .
7. «Εναλλακτική προσέγγιση της διδασκαλίας της Γεωγραφίας, μέσα από τις νέες τεχνολογίες»
Κοτζιάμπασης Μιλτιάδης, 1ο Δημοτικό Σχολείο Καρύστου.